• خانه
  • معرفی قبرس شمالی

معرفی قبرس شمالی


جزیره زیبای قبرس معروف به نگین مدیترانه در محل تلاقی سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده است. این جزیره از دو بخش ترک نشین شمالی و یونانی نشین جنوبی تشکیل شده است. بخش ترک نشین قبرس در سال ۱۹۸۳ اعلام استقلال نمود و به این ترتیب جمهوری ترک قبرس شمالی شکل گرفت. قبرس شمالی در حال حاضر یکی از امن ترین مناطق جهان به شمار می رود. موقعیت ژئو پلیتیک، سواحل زیبا، آب و هوای مدیترانه ای و سیاست های مهاجرتی دولت در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی، هزینه بسیار پایین زندگی به نسبت کشورهای منطقه و ارزان بودن ملک، قبرس شمالی را به بهشتی برای مهاجران و سرمایه گذاران تبدیل کرده است. زبان مردم قبرس شمالی ترکی قبرسی است که نوعی گویش از ترکی استانبولی می باشد. واحد پول رسمی قبرس شمالی در حال حاضر لیر ترکیه است اما خرید  فروش ملک و خودرو بر پایه پوند انگلستان انجام می شود.

 

 

زندگی در قبرس شمالی


کیفیت مطلوب زندگی با در نظر گرفتن شاخص های امنیت، آرامش، سطح بالای آزادی های فردی و تنوع فرهنگی، آب و هوای عالی مدیترانه ای، مردم صلح طلب و خونگرم، تنوع نژادی و عدم وجود تفکرات نژادپرستانه، هزینه های پایین زندگی به نسبت کشورهای اروپایی، کیفیت بالای مواد غذایی، تحصیلات رایگان، هزینه های درمانی پایین و ... این کشور زیبا را به مقصد مناسبی برای مهاجرت تبدیل کرده است.

 

 

آب و هوای قبرس


یکی از ویژگیهای جزیره قبرس آب و هوای مدیترانه ای آن است. می شود گفت این جزیره دو فصل دارد تابستان های گرم و خشک که از اواسط ماه می آغاز می شود و تا اواسط ماه اکتبر ادامه دارد. متوسط دما در تابستان 29 درجه سانتی گراد و حداکثر دما در این فصل 38 درجه سانتی گراد است.
در فصل تابستان یا های سیزن طولانی جزیره، قبرس شمالی به واسطه آب و هوای خوب و تفریحات آبی و سایر مراکز تفریحی میزبان گردشگران زیادی از کشورهای مختلف جهان است. در این فصل روزها طولانی بوده و در حدود 12 ساعت خورشید در آسمان است. اما فصل زمستان در این کشور از اوایل نوامبر تا اواخر آوریل روزها کوتاه تر بوده و در حدود 10 ساعت خورشید در آسمان دیده می شود. بیشتر روزها در زمستان هوا ابری و آسمان بارانی است. اما برودت معمولا بالای 5 درجه سانتی گراد هست و  بندرت در این کشور برف دیده شده است. در مجموع در حدود 300 روز از سال در قبرس هوا آفتابی است و گردشگران می توانند از تفریحات در سواحل زیبای جزیره لذت ببرند.

دسته بندی ها
خرید
اجاره
پروژه
بازگشت به بالا