• خانه
  • روش های اخذ اقامت

روش های اخذ اقامت قبرس شمالی

 

 

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری ملکی

 

 

شما با خرید خانه از قبیل ویلا و آپارتمان، امکان اخذ اقامت خانوادگی در قبرس شمالی را خواهید داشت. این نوع از اقامت تا زمانی که ملک خریداری شده یا ملک جایگزین را در اختیار دارید. هر سال تمدید می شود و در صورت نشان دادن تمکن مالی مناسب و کارکردن حساب بانکی از سال دوم امکان درخواست اقامت دوساله نیز وجود دارد.

ویژگیهای اقامت از طریق سرمایه گذاری ملکی: یکی از ویژگیهای مهم این نوع اقامت این است که تا زمان نگارش این مقاله عرصه و اعیان ملک هر دو به نام شما می شود و قبرس شمالی جزو معدود مناطقی از جهان است که امکان خرید و مالکیت خاک برای خارجی ها وجود دارد. از دیگر مزایای این نوع اقامت عدم تعیین حداقل قیمت برای ملک است، البته به تناسب تعداد افراد خانواده و سن فرزندان تعداد اتاق خواب ملک خریداری شده در اخذ اقامت مهم است. این نوع اقامت شرط حضور ندارد، تنها در زمان طی پروسه اقامت متقاضی باید در قبرس حضور داشته باشد. از جمله ویژگیهای این نوع اقامت ارزش سرمایه گذاری و ارزش افزوده بالای پروژه های ساختمانی در قبرس شمالی است. که در مقاله سرمایه گذاری در قبرس به طور تفصیلی توضیح داده شده است.

 

 

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

 

 

یکی از روش های اخذ اقامت قبرس شمالی ثبت شرکت است. شما با ثبت شرکت در قبرس شمالی امکان راه اندازی کسب و کارهای مختلف و اخذ اقامت برای خود و خانواده خود را خواهید داشت. در مقاله ثبت شرکت در خصوص نحوه ثبت شرکت و هزینه های آن به تفصیل توضیح داده شده است.

ویژگیهای اقامت از طریق ثبت شرکت: یکی از بهترین انواع اقامت در قبرس شمالی از طریق ثبت شرکت است. کلیه شرکا و سهام داران امکان اخذ اقامت خانوادگی را خواهند داشت. این نوع اقامت از سال دوم دو ساله و پس از پنج سال و در صورت پرداخت مالیات و عوارض قانونی حتی در صورت عدم حضور در کشور می توانید پس از 5 سال اقامت دائم و پس از 11 سال شهروندی قبرس شمالی را دریافت نمایید.

 

اخذ اقامت از طریق کار

 

 

در صورت استخدام و بیمه در یک شرکت و یا سازمان قبرسی شما میتوانید ویزا یا اقامت کاری برای خود و خانواده تان را دریافت نمایید. اگر چه این نوع اقامت از بهترین انواع اقامت در قبرس شمالی است اما پیدا کردن کارفرمایی که حاضر به استخدام و بیمه یک فرد خارجی بدون حضور او در این کشور را داشته باشد، بسیار بعید است. اما این گزینه برای افراد دارای تخصص های خاص و به شدت مورد نیاز در قبرس که توانایی مکالمه به زبان ترکی استانبولی و انگلیسی را در حد متوسط دارند گزینه ای مناسب است. همچنین افراد پس از حضور در قبرس از طریق خرید ملک و یا تحصیل در دانشگاه امکان پیدا کردن کار و تغییر نوع اقامت خود را دارند.

ویژگیهای اقامت از طریق کار: یکی از ویژگیهای این نوع اقامت امکان اخذ اقامت دائم بعد از پنج سال و اخذ شهروندی قبرس شمالی پس از یازده سال در صورت واجد شرایط بودن می باشد. از دیگر ویژگیهای این نوع اقامت امکان بازنشستگی و گرفتن حقوق بازنشستگی در قبرس شمالی است.

 

اخذ اقامت از طریق تحصیل در دانشگاه

 

 

در صورت ثبت نام و ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های قبرس شمالی شما اقامت قبرس شمالی را اخذ می کنید و تا زمانی که به تحصیل مشغول هستید اقامت شما هر سال تمدید می شود. لازم به ذکر است سنوات اقامت تحصیلی شما در صورت تغییر نوع اقامت و درخواست برای اقامت دائم و شهروندی به حساب نمی آید.

ویژگیهای اقامت از تحصیل در دانشگاه ها: یکی از ویژگیهای این نوع اقامت امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو و یکی از والدین می باشد.

 

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

 

 

در صورت سرمایه گذاری بیش از دو میلیون پوند انگلستان یا معادل آن شما امکان اخذ اقامت دائم و اخذ شهروندی فوری قبرس شمالی و دریافت پاسپورت در زمان کمتر از شش ماه را خواهید داشت.

ویژگیهای اقامت از طریق سرمایه گذاری: از ویژگیهای این روش پایدار بودن این نوع اقامت و امکان راه اندازی و کسب و کارهای مختلف بدون محدودیت مانند سایر شرکت های قبرسی می باشد. لازم به توضیح است که در قبرس برای شرکت های خارجی محدودیت هایی وجود دارد به طور مثال شرکت هایی که سهامداران آن خارجی هستند اجازه کار به عنوان شرکت ساختمانی، اجاره خودرو، گردشگری و آموزش و ... را ندارند و نیاز به شریک قبرسی از 51 درصد تا 100 درصد وجود دارد.

 

اخذ اقامت از طریق ازدواج

 

 

در صورت ازدواج با یک فرد قبرسی بعد از سه سال می توانید اقامت دائم خود را اخذ نمایید.

 

توجه: برای اطلاع از جدیدترین و بروزترین اطلاعات در خصوص اخذ اقامت قبرس شمالی با مشاوران تکین لند تماس بگیرید.

 

دسته بندی ها
خرید
اجاره
پروژه
بازگشت به بالا